Urządzenie to napędzanie jest silnikiem akumulatorowym, a w pełni naładowana bateria umożliwia przejechanie do kilkudziesięciu kilometrów.  Sterowanie deskorolki odbywa się za pomocą odpowiedniego balansowania ciałem i ze względu na ten aspekt wyróżnia następujące ich typy:

  • Sterowanie za pomocą balansu ciała – przechylenie w przód powoduje ruszenie z miejsca, natomiast do jazdy tyłem należy przechylić się w tył. Natomiast nacisk odpowiedniej stopy na podeście powoduje skręt w lewo lub w prawo.
  • Sterowanie pilotem – mniej wygodne i montowana w modelach tańszych marek.
  • Sterowanie za pomocą smartfona – niektóre firmy przewidują aplikacje do sterowania urządzeniem.

Czym kierować się przy wyborze deskorolki elektrycznej?

Decydując się na zakup tego typu sprzętu, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych parametrów. Przede wszystkim pojemność akumulatora, która bezpośrednio wpływa na długość jazdy. Również czas ładowania nie jest tu bez znaczenia, ponieważ im krótszy tym szybciej elektryczna deskorolka (https://www.emanta.pl/deski-elektryczne) może być ponownie użyta. Maksymalna prędkość w zależności od producenta i mocy silnika waha się od kilkunastu nawet do 60 km na godzinę. Dzieciom należałoby kupować urządzenia o mniejszej mocy, gdyż są one bezpieczniejsze. Maksymalne obciążenie to parametr dotyczący osób dorosłych i warto dobierać go z nadwyżką (by np. przewiezienie cięższego plecaka nie stanowiło problemu). Kolejną ważną cechą jest rozmiar i wykonanie kół, które wpływają na komfort jazdy oraz możliwość poruszania się po różnego typu nawierzchniach. Natomiast materiał wykonania wpływa na stabilność i bezpieczeństwo poruszania się. Należy też zwrócić uwagę na wyświetlacz wskazujący stan naładowania akumulatora.

Poza ww. parametrami technicznymi na pewno cena warunkuje wybór konkretnego modelu. Te wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Dlatego przed zakupem warto zastanowić się, dla kogo przeznaczona będzie deskorolka elektryczna i jakie oczekiwania powinna spełniać.