W ostatnim czasie stosunkowo dużym zainteresowaniem cieszy się puszka elektryczna hermetyczna. Jest funkcjonalna oraz wytrzymała, więc bez problemu znalazła zastosowanie w nowoczesnym budownictwie.

Zakup puszki elektrycznej

Puszki hermetyczne z reguły stosowane są głównie w natynkowych instalacjach zewnętrznych. Mała puszka elektryczna wyprodukowana jest z materiałów cechujących się dużą trwałością. Konstrukcja puszki hermetycznej jest niezwykle prosta – zbudowana z pokrywy oraz podstawy. Warto zwrócić uwagę na fakt, że podstawa może występować w różnych wersjach. Przykładowo z zamontowanymi dławikami elastycznymi lub z osłabieniami pod dławiki. W dwóch wysokościach są za to dostępne pokrywy. Należy pamiętać, że wszystkie elementy są ze sobą połączone śrubami z tworzywa. Dzięki temu zapewnione jest antykorozyjne oraz solidne połączenie. Puszka elektryczna hermetyczna posiada też uszczelki hermetyczne. Ich zadaniem jest zapewnienie wysokiego stopnia ochrony oraz maksymalnej szczelności.

Budowa puszki elektrycznej

Zaślepki zabezpieczające są elementem izolacyjnym. Chronią one wystające części elektryczne, dlatego są bardzo przydatne. Puszki hermetyczne można dodatkowo wyposażyć w listwy zaciskowe lub płyty montażowe. W instalacjach natynkowych stosuje się głównie puszki hermetyczne. W instalacjach zewnętrznych jest duże zapotrzebowanie na wysoki stopień ochrony. Wybór urządzeń jest bardzo duży, dlatego można dosyć łatwo i szybko znaleźć coś dopasowanego do swoich preferencji. Warto mieć na uwadze, że puszki mogą się różnić nie tylko gabarytami, ale również wyposażeniem oraz konstrukcją. Ważną rolę odgrywa także sposób wprowadzenia przewodów do puszki. Mała puszka elektryczna sprawdzi się przy montażu gniazd teletechnicznych.