Telewizory 75 cali https://manta.com.pl/product-category/telewizory-i-akcesoria/telewizory-led/75/ są doskonałym wyborem nie tylko dla zagorzałych miłośników kina domowego, ale również dla graczy. Aby podłączyć do telewizora konsole do gier musi on oczywiście spełniać określone normy. Wymagany jest standard HDMI 2.1., dzięki któremu będzie można podłączyć kilka konsol lub odtwarzaczy DVD.

Co posiada dobry telewizor 75 cali dla graczy?

Gamingowe telewizory 75 cali powinny obsługiwać obraz 4K. Ogromną rolę odgrywa również odświeżanie. Najlepszym wyborem są modele o odświeżaniu 120 Hz. Wynika to oczywiście z tego, że nowoczesne konsole (np. PlayStation 5) są w stanie zagwarantować obraz o wysokiej rozdzielczości i rewelacyjnej płynności. Jeżeli nasz telewizor 4K oferować będzie jedynie 60 Hz to niestety gry będą zdecydowanie mniej responsywne, a co najgorsze obraz będzie mniej płynny.

O czym należy pamiętać?

Dobry telewizor 75 cali powinien obsługiwać standard VRR. W dużej mierze to właśnie dzięki temu standardowi matryca naszego telewizora bez problemu zsynchronizuje się z układami graficznymi, które stosowane są w nowoczesnych konsolach do gier. Dzięki standardowi VRR nie ma nawet najmniejszych problemów z generowaniem płynnej grafiki. Jeżeli nasz telewizor nie posiada standardu VRR to niestety podczas grania mogą gubić się klatki. Pamiętać należy również o tym, że dobry telewizor do gier powinien oferować nie tylko wysokiej jakości obraz, ale również rewelacyjny dźwięk. Godne uwagi są telewizory, które obsługują najnowsze standardy Dolby Atmos czy DTS:X.