Monitory EIZO znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach, w tym w fotografii, postprodukcji, wydawnictwach, obrazowaniu medycznym oraz na rynkach takich jak nadawanie, projektowanie i drukowanie. Monitory te zostały zaprojektowane z myślą o zachowaniu spójności kolorów w czasie i mogą być kalibrowane do różnych przestrzeni barwnych za pomocą dołączonego oprogramowania ColorNavigator.

Co zapewnia dobry monitor referencyjny EIZO?

Aby zapewnić dokładne odwzorowanie kolorów i stabilność w czasie, każdy monitor referencyjny eizo jest indywidualnie kalibrowany w fabryce i zapisywany jako profil w wewnętrznym czujniku kalibracji. Monitory EIZO są często używane jako monitory referencyjne w przemyśle filmowym i wideo. Koncentrują się na trzech obszarach:

  1. Monitor LCD do kalibracji i dopasowania kolorów dla przemysłu filmowego i graficznego.
  2. Medyczne urządzenia diagnostyczne, w tym monitory, kamery i drukarki dla szpitali i klinik.
  3. Wyświetlacze do zastosowań przemysłowych, które są używane w różnych gałęziach przemysłu, takich jak przemysł morski, lotniczy, nadawanie, kontrola ruchu itp.

Monitor referencyjny eizo https://alstor.pl/produkty/monitory-graficzne/ to nawet 31,1-calowy monitor 4K przeznaczony do zastosowań związanych z obrazowaniem medycznym. Oferuje on tryby picture-in-picture i picture-by-picture do wyświetlania wielu źródeł jednocześnie i jest fabrycznie skalibrowany pod kątem dokładności kolorów. Jego porty USB 3.0 są zorientowane pionowo i znajdują się z tyłu monitora.

Solidny monitor referencyjny EIZO

Referencyjny sprzęt zapewnia wierne kolory i dobre odwzorowanie skali szarości. Ma wiele wejść i oferuje tryby wyświetlania obrazu w obrazie oraz obrazu po obrazie, dzięki czemu można oglądać wiele źródeł jednocześnie, co jest przydatne przy oglądaniu obrazów z wielu modalności.

Pionowe porty USB nie są idealne, ale to nasz jedyny zarzut wobec tego dobrze zaprojektowanego monitora. Cechy tych monitorów pozwalają na wyświetlanie obrazu w najwyższej rozdzielczości bez strat w barwach.