Jedną z linii notebooków firmy Apple jest MacBook Air. Ich pierwsza generacja została zaprezentowana na Macworld Expo dnia 15 stycznia 2008 roku. Urządzenie zostało zaprojektowane, aby połączyć wydajność z mobilnością. MacBook Air został stworzony przede wszystkim do pracy oraz celów biznesowych. Wyróżniają się bardzo wydajną żywotnością i baterią, a także mają pojemną pamięć, dzięki której można przechować wiele plików. Laptopy te są lekkie i niewielkie co sprawia, że można wszędzie go zabrać ze sobą.

Popularność marki Apple

Firma Apple to aktualnie najbardziej popularna firma na świecie zajmująca się produkcją najnowocześniejszych urządzeń elektronicznych. Bardzo dużo osób na świecie wie o jej istnieniu. Ogromną popularność marka zawdzięcza sobie temu, że ich produkty kupują osoby bogate i popularne oraz używają tych urządzeń codziennie, dzięki czemu promują produkty firmy Apple. Powoduje to, że firma to kojarzona jest z bogactwem i luksusem. Cena tych urządzeń jest wyższa od konkurencyjnych producentów, jednakże składa się to na wysoką jakość komponentów, z jakich wykonany jest produkt. Urządzenia produkowane przez Apple cechują się niezwykle wysokimi parametrami oraz nowoczesnym designem. Wydajność notebooków czy telefonów stoi na bardzo wysokim poziomie. Produkty firmy Apple są na pierwszym miejscu pod względem testów wydajnościowych w stosunku do konkurencyjnych firm. Bardzo ważnym elementem takich urządzeń jest również system operacyjny. Aktualnie iOS i MacOS są systemami, które dominują nad Windowsem i Androidem. Dzięki wydajnym systemom operacyjnym oraz wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii urządzenia te są jednymi z najpopularniejszych na świecie.

Dla kogo są przeznaczone notebooki MacBook Air?

Jednym z popularniejszych modeli notebooków marki Apple jest MacBook Air. Przez większość użytkowników postrzegany jest jako bardzo wydajne i żywotne urządzenie. Główną zaletą tych notebooków jest bardzo długi czas baterii. Czas pracy urządzenia na baterii przekracza ponad dziesięć godzin bez podłączania go do prądu. Laptopy te są przeznaczone dla studentów, którzy w wolnych chwilach na uczelni mogą zająć się np. pracą dyplomową, ponieważ laptop jest lekki i można w każdej chwili usiąść przy nim i pracować. To również świetne rozwiązanie dla osób podróżujących czy wyjeżdżających w delegacje, ponieważ zazwyczaj w takich wypadkach jest ciężko z dostępem do prądu. Urządzenia te świetnie się sprawdzą podczas pracy w biurze. Laptop jest lekki i poręczny, dzięki czemu bez problemów można go przenosić z miejsca na miejsce. Podczas zakupu MacBook Air klient musi zadecydować, który procesor wybrać. Wyróżnia się dwa modele:

  • MacBook Air M1,
  • MacBook Air M2.

Wybór notebooka MacBook Air M1 to zdecydowanie tańsza opcja niż MacBook Air M2, który jest wyposażony w najnowszy proces, co sprawia, że jest bardziej wydajny. Lepszy procesor wpływa na dłuższą żywotność notebooka. Wybierając MacBook Air M2, należy zwrócić uwagę na fakt, że wartość tych urządzeń spada wolniej niż od poprzednika. Dzięki dłuższej żywotności można sprzedać laptopa w przyszłości, przy tym nie tracąc zbytnio na wartości.