iPhone 12 to model popularnych smatfonów firmy Apple. Pomimo czasu, który upłynął od jego premiery, wciąż jest to jeden z najbardziej popularnych i najlepiej sprzedających się modeli serii. Po zakupie iPhone’a warto rozejrzeć się za porządnym etui do niego, które zapewni bezpieczeństwo użytkowania oraz stylowy wygląd naszego urządzenia.

Na co zwracać uwagę przy wyborze etui do iPhone 12?

Największym mitem, jaki utarł się w temacie różnego typu etui do smatfonów, jest stwierdzenie, że negatywnie wpływają one na wygląd i estetykę urządzenia. Jest to nieprawdą, a na rynku dostępnych jest wiele etui, które powodują, że iPhone’y nabierają nowego blasku. Pamiętajmy o tym, że jednak podstawową funkcją etui jest zapewnienie bezpieczeństwa naszemu iPhone’owi 12. Przed dokonaniem wyboru warto zadać sobie pytanie, na czym nam najbardziej zależy? Czy potrzebujemy etui wodoodpornego, pancernego, czy może wystarczą nam bardziej standardowe modele? Wiele zależy też od środowiska, w jakim pracujemy, kiedy np. wykonujemy fizyczne prace, to warto zadbać o to, żeby etui było rzeczywiście wytrwałe. 

Różne modele etui iPhone 12 – każdy znajdzie coś dla siebie

Spośród etui, które są najbardziej wytrzymałe warto wyróżnić kilka modeli. Pierwszym z nich jest Supcase Unicorn Beetle Pro. To trzyczęściowe pancerne etui zabezpiecza zarówno ekran smartfona, jak i jego tył. Wiąże się to więc z podwójną ochroną. Sprawdzi się ono doskonale, w sytuacji gdy uprawiamy sport lub pracujemy w warunkach, gdy nasze sprzęty są wyjątkowo narażone na uszkodzenia. Dodatkowym atutem tego etui jest jego lekka kompozytowa konstrukcja, która sprawia, że telefon nie będzie ważył zbyt dużo, a co za tym idzie, korzystanie z niego nie będzie uciążliwe. 

Jeśli nie zależy nam na aż tak rozbudowanej ochronie smartfona, to warto zdecydować się na proste w budowie, oryginalne etui Ringke Fusion. Jego polikarbonowa konstrukcja zapewni nam skuteczną ochronę, w sytuacji gdy nie uprawiamy sportów ekstremalnych i nie jest nam potrzebna aż tak bardzo rozwinięta ochrona iPhone’a 12. Etui jest przezroczyste, co sprawia, że iPhone zachowa swój oryginalny kolor oraz charakter, a etui nie będzie go oszpecać. 

etui iphone 12

Kolejnym modelem etui godnym polecenia dla tych, którym nie zależy na ochronie iPhone’a jest model Spigen Liquid Crystal. Podobnie jak Ringke Fusion, jest on przezroczysty, co powoduje, że walory estetyczne telefonu zostają zachowane. Telefon bez problemu będzie chroniony przed brudem lub zarysowaniami, niestety należy uważać na upadki, ponieważ w takiej sytuacji, etui nie zapewnia 100% ochrony. Ten model jest więc najmniej wytrzymałym z opisanych przez mnie w tym artykule. 

Dokonaj analizy swoich potrzeb

Podsumowując, wybór najlepszego etui iPhone 12 powinien zostać poprzedzony wnikliwą analizą naszych potrzeb oraz warunków codziennego funkcjonowania. Jeśli nie wykonujemy ciężkich prac i nie uprawiamy sportów ekstremalnych, to nie ma potrzeby, żeby kupować pancerne etui, w takich sytuacjach wystarczą modele Spigen Liquid Crystal czy Ringke Fusion. Jedno jest pewne, i tak warto zakupić etui, ponieważ każde z wyżej wymienionych zapewnia przynajmniej minimalną ochronę urządzenia.