Każdy miłośnik dobrego kina, który lubi oglądać nowe filmy i seriale w domu, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ciekawym rozwiązaniem jest uchwyt na telewizor. Nie tylko pozwala on na ergonomiczne ustawienie ekranu, lecz również umożliwia odzyskanie dużej części miejsca w pomieszczeniu. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się nad tym, jak się powinno taki uchwyt wybierać.

Rodzaj uchwytu

uchwyt do tvPodstawową sprawą, od której każdy miłośnik filmów powinien rozpocząć wybieranie uchwytu, jest określenie tego, jakiego ma on być rodzaju. Co jest więc dostępnego na rynku?
Podczas wybierania w sklepie uchwytu natrafić można na:

  • uchwyt ścienny,
  • uchwyt sufitowy,
  • uchwyt biurkowy.

Jak więc widać dostępne rozwiązania są naprawdę ciekawe i każdy znajdzie coś odpowiadającego potrzebom i oczekiwaniom względem takiego sposobu montażu telewizora.

Dopasowanie do telewizora

Kolejną sprawą jest to, jak dopasowany do telewizora będzie uchwyt. Musi on mieć nie tylko dobry rozmiar, lecz również odpowiednią konstrukcję, która będzie w stanie utrzymać telewizor o określonej wadze. Znaleźć można uniwersalny uchwyt na telewizor na przykład tutaj: https://www.emanta.pl/uchwyty-do-telewizorow/p4-obrotowy-uchwyt-do-telewizora-od-32-do-56 co powinno ułatwić nam zadanie.
Co się stanie, jeśli dokona się nieprawidłowego wyboru? W takim wypadku istnieje poważne ryzyko, że telewizor od ściany po prostu odpadnie, ponieważ uchwyt nie da rady go utrzymać w stabilnej i bezpiecznej pozycji. Użytkownik, chcąc tego uniknąć, musi przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy rozmiar telewizora odpowiadać uchwytowi, a także, do jakiej ściany będzie go montował. Jeśli ma ścianę murowaną, to bez problemu każdy uchwyt się sprawdzi. Jeśli jednak montaż odbywać się będzie na ścianie np. z gips kartonu, to może być to bardzo niebezpieczne.

Czy firma ma znaczenie?

Wielu użytkowników zastanawia się nad tym, czy marka uchwytu ma znaczenie. Jak się okazuje tak, ponieważ wynikać z niej będzie jakość wykonania danego modelu. Lepszym pomysłem będzie więc dopłacenie kilkudziesięciu złotych do modelu najwyższej jakości.