Drukarki termotransferowe wykorzystują proces drukowania atramentowego do nanoszenia wzorów na papier. Są one świetne dla małych nakładów i niedrogich użytkowników domowych, ale nie są idealne dla firm o dużych nakładach.

Do tego celu potrzebne jest solidniejsze rozwiązanie produkcyjne. Dzięki odpowiedniej drukarce możesz tworzyć wysoce spójne obrazy drukowane, które dokładnie odpowiadają Twoim plikom cyfrowym. Właściwa drukarka termotransferowa pozwoli Ci również zaoszczędzić pieniądze, ponieważ jest tańsza niż większość innych rozwiązań produkcyjnych dostępnych obecnie na rynku.

Co czyni dobrą drukarkę termotransferową?

Każda drukarka może produkować etykiety i dokumenty; chcesz mieć drukarkę termotransferową, jeśli chcesz produkować naklejki. Drukarki termotransferowe to proces drukowania, który wykorzystuje ciepło do zmiany atramentu ze stanu ciekłego na stały.

W szczególności głowica drukująca impregnuje papier tuszem, który wysycha i łączy się z powierzchnią druku za pomocą energii cieplnej. Istnieje kilka kluczowych czynników, które decydują o wyborze dobrej drukarki termotransferowej. – Lepsza jakość druku

Drukarki termotransferowe nie są drukarkami liniowymi, więc nie zapewniają najwyższej rozdzielczości druku. Drukarki termotransferowe są zaprojektowane tak, aby zapewnić stałą jakość druku.

Szybkość druku – Drukarki termotransferowe mają maksymalną prędkość druku około 203 cps, co jest wolniejsze niż wiele innych rozwiązań produkcyjnych na rynku. Jednak niektóre drukarki są w stanie drukować około 410 mm na sekundę, co jest wystarczająco szybkie dla większości zastosowań. – Łatwa obsługa

Drukarki termotransferowe są zaprojektowane tak, aby były łatwe w obsłudze i powinny być dostarczane z łatwymi do zrozumienia instrukcjami.

Wydajna praca – Drukarki termotransferowe zużywają toner, więc podczas drukowania wytwarzają ciepło. Jeśli nie są obsługiwane prawidłowo, mogą się przegrzać i uszkodzić głowicę drukującą. – Kompaktowe i lekkie – drukarki termotransferowe są zazwyczaj małe i lekkie.

Wszechstronność – drukarki termotransferowe mogą drukować różne materiały, w tym papier i etykiety. – Łatwa konserwacja

Drukarki termotransferowe mogą mieć ograniczoną liczbę części i dlatego są bardziej przyjazne w konserwacji niż drukarki liniowe.

Rodzaje drukarek termotransferowych

Atramentowa – W procesie druku termotransferowego drukarka atramentowa podgrzewa i zmienia płynny atrament ze stanu ciekłego na stały. – Laserowa – Drukarka laserowa działa poprzez łączenie papieru z cząsteczkami tonera, więc nie jest drukarką termotransferową.

Nie zmienia to faktu, że każde rozwiązanie ma szansę na stałe przyjąć się w konkretnym miejscu i konkretnym czasie. Wiele firm, w tym Alstor prowadzi sprzedaż tego typu sprzętu do druku. Jest on coraz bardziej powszechny i coraz częściej kupowany przez różnego rodzaju dystrybutorów.