Każdy doskonale wie, że jeśli przegląda się telewizory w celu nabycia jednego z nich, kluczową sprawą jest typ ekranu, jego wielkość czy też rozdzielczość. Jak się jednak okazuje, nowe modele telewizorów to nie tylko ekran, lecz również ogromna ilość dodatkowych, często naprawdę interesujących funkcji.

Smart TV

Zdecydowanie najważniejszą funkcją, w którą zostały wyposażone nowoczesne telewizory, jest Smart TV. Jest to nic innego, jak umożliwienie instalowania na odbiorniku osobnych aplikacji, na podobnej zasadzie co w smartfonie. Dzięki temu telewizor zyskuje ogromne możliwości m.in. uruchamiania aplikacji streamingowych, w których można przez internet oglądać filmy i seriale.

Ambilight

Kolejną bardzo ciekawą funkcją nowoczesnych telewizorów, jest tzw. Ambilight. Jest to specjalne podświetlenie telewizora, które obecne jest na jego tylnej obudowie. Zasada działania jest tu bardzo prosta – światło reaguje na to, co widoczne jest na ekranie. Innymi słowy, jeśli na ekranie wyświetlany jest np. ocean, za ekranem pojawi się niebieski kolor. Ma to niezwykle atrakcyjny wpływ na przyjemność oglądania telewizji, a co najważniejsze, bardzo pozytywnie wpływa na zniwelowanie zmęczenia oczu.

Sterownie głosowe

Z racji tego, że nowoczesne telewizory zamieniają się coraz bardziej w multimedialne komputery, ważne jest to, aby dawało się nimi wygodnie sterować. Wykonywanie tego z poziomu pilota, nawet tego najlepiej zaprojektowanego, nie jest zbyt wygodne. Warto więc wybrać taki model urządzenia, który będzie posiadał sterowanie głosowe. Dzięki temu prostymi wypowiadanymi komendami będzie można swobodnie sterować całym urządzeniem.