Kupno nowego telewizora może być dla wielu osób sporym wyzwaniem. Telewizor 50 cali powinien przede wszystkim wyświetlań obrazy o rozdzielczości 4k – jest to standard we współczesnych telewizorach.

Tego typu telewizory pozwalają zobaczyć więcej szczegółów niż w modelach, które wyposażone są w matryce FullHD bądź HD Ready podczas odtwarzania filmów w wysokiej jakości. Dlatego telewizor 50 cali powinien mieć przede wszystkim porządną matrycę.

Na co zwracać uwagę w czasie kupna telewizora do 50 cali?

Kupując telewizor o wielkości 50 cali, najlepiej zwrócić uwagę na to, czy posiada platformę Smart TV. Jest to absolutna podstawa w nowoczesnych telewizorach. Najbardziej popularnym oprogramowaniem będzie Android TV lub Tizen. Niestety nie każdy telewizor będzie wyposażony w system Android TV.

Jakość wyświetlanego obrazu

Jeżeli chcemy kupić nowoczesny telewizor, warto zwrócić uwagę na jakość wyświetlanego przez niego obrazu. Droższe modele telewizorów posiadają HDMI 2.1 z częstotliwością odświeżania 120 Hz. Warto podkreślić, że takie parametry gwarantują wyświetlanie filmów w najwyższej jakości. Trzeba też pamiętać o tym, że urządzenie powinno mieć pełną obsługę szerokiej palety barw – ważny jest również efekt HDR. W najnowszych modelach telewizorów świetnie sprawdzają się matryce typu OLED. Na rynku kupić można również modele, które posiadają wielostrefowe tylne podświetlenie. Dioda Mini LED jest często stosowana w modelach z najwyższej półki. Warto także zwrócić uwagę na jakość dźwięku.