Zaślepki na kamerę z motywem bajkowym na kamerę mogą być stosowane do komputerów stacjonarnych, laptopów, tabletów i smartfonów. Łatwa w użyciu i odpowiednia dla prawie wszystkich urządzeń. Kiedy nie chcesz używać zaślepki, po prostu ją odklej (nie pozostawia praktycznie żadnych śladów, w przeciwieństwie do stosowania gipsu lub innych materiałów klejących, które nie są przeznaczone do tego celu).

Zalety zaślepek na kamerę

  • Wszechstronność. Pasują do wszystkich urządzeń.
  • Łatwość montażu. Wystarczy odkleić folię ochronną i podłączyć urządzenie.
  • Niezawodność. Wysokiej jakości specjalny klej sprawia, że zasłona będzie trzymać się pewnie przez długi czas.

To skuteczna ochrona danych osobowych

zaślepka na kamerę
  • Po pierwsze, zaślepka na kamerę jest to obrona przed hakerami z ukierunkowanym atakiem przeciwko Tobie. Jest to oczywiste zagrożenie, jeśli jesteś sławną osobą lub po prostu kimś, kto ma ważne informacje. Dobrze znanym przykładem jest Mark Zuckerberg i jego laptop do pracy ze starannie naklejoną kamerą internetową i mikrofonem.
  • Po drugie, jest to sposób na ochronę przed wirusami. Jeżeli atakujący uzyska pełną kontrolę nad komputerem ofiary, wtedy również zarządzany jest dostęp do kamery (i nie musi ona wcale świecić, jak podczas pracy, żeby była aktywna). Niestety musimy przyznać, że nikt nie jest na to odporny.

Aparat jest kluczem do prywatności

Załóżmy, że jesteś daleko od osoby medialnej, a nawet właściciela tajnych informacji – więc po co cię włamywać, pytasz? Ponieważ wszyscy jesteśmy ludźmi, a życie toczy się pełną parą przed naszymi monitorami czy ekranami telefonów: ktoś lubi siedzieć nago przed ekranem, ktoś ogląda zabronione filmy, ktoś zawiesza wszystkie hasła na ścianie przed laptopem, w tym: czasami hasła do banków itp. Wszystko to wystarczy, aby w jakiś sposób wejść w interakcję z Twoim życiem.