Ponieważ do serii Apple Watch 8 jeszcze daleko, do wyboru są trzy modele: Apple Watch 7, Series 3 i Apple Watch SE. Mimo podobieństw w konstrukcji, urządzenia te przeznaczone są dla różnych grup użytkowników. Niektóre oferują wszystkie najfajniejsze funkcje urządzenia wearable i kosztują niemałe pieniądze. Innym brakuje niektórych czujników, ale mają inne atuty.

Co nowego w Apple Watch 7?

Nie jest tajemnicą, że Apple celowo co roku usuwa poprzednie wersje z obecnej linii zegarków, ponieważ różnica między na przykład Apple Watch 6 i Apple Watch 7 jest bardzo mała. Cupertinianie już drugi rok z rzędu wypuszczają niezwykle drobne aktualizacje z niewielką jak na dzisiejsze standardy ilością zmian.

Jeśli podsumować wszystkie nowości w Apple Watch 7, to lista wychodzi następująca:

  • Zwiększona przekątna wyświetlacza (41 mm i 45 mm wobec 40 mm i 44 mm w poprzednich wersjach).
  • Stopień ochrony IP6x przed małymi cząstkami.
  • Zwiększona prędkość ładowania dzięki nowemu adapterowi.
  • Nowe tryby treningowe.
  • Zmienione kolory obudowy (jest ich 5).

Spojrzenie na nowości przyda się osobom, które posiadają poprzednie generacje smartwatchy — wersję czwartą, piątą, szóstą — do podjęcia decyzji, czy w ogóle kupić Apple Watch 7, czy lepiej poczekać na Apple Watch 8. Owszem, zwiększony o 20% wyświetlacz siódemek wygląda naprawdę fajnie, ale poza tym nie oferują one niczego ponadnaturalnego.

Czy warto kupić Apple Watch SE w 2022 roku?

Drugim urządzeniem wearable w obecnej ofercie smartwatcha Apple jest Apple Watch SE. Plasują się one zgrabnie pomiędzy bazowym Apple Watch 3 a topowym Apple Watch 7. Ponownie, aby sprawdzić, czy powinieneś kupić Apple Watch SE, musisz spojrzeć na to, jak różnią się od siódemki, a od razu stanie się jasne, z czego rezygnujesz.

Różnice pomiędzy Apple Watch 7 a Apple Watch SE wyglądają mniej więcej tak:

  • Wyświetlacz jest o 20% mniejszy. Grubsze ramki.
  • Brak wsparcia dla Always On Display.
  • Brak czujnika nasycenia krwi tlenem (istotne w dzisiejszych czasach).
  • Brak funkcji EKG.
  • Zmniejszona liczba kolorów obudowy.
apple watch 7

Możemy tu też dodać trwałość, ale sądząc po recenzjach, zegarek nigdy nie miał z tym problemów. Wielu zauważyło, że nawet trzecia wersja zegarka nie ma problemu z radzeniem sobie nie tylko z zakrętami w mieszkaniu, ale także z innymi przeciwnościami. Nie musisz się o to martwić.

Jadnak nie zaszkodzi zastanowić się nad Always On. To bardzo przydatna rzecz, zwłaszcza jeśli w przeszłości korzystałeś z mechaniki. Nie wszyscy lubią podnosić nadgarstek za każdym razem, gdy chce się poznać godzinę.

Z drugiej strony możemy poczekać i zobaczyć co Apple przyniesie nam jesienią. Plotki głoszą, że Cupertini zamierzają przemyśleć Apple Watch SE i dodać nową, sportową wersję Apple Watch. Możliwe, że Always On i czujnik tlenu zostaną sprowadzone, więc jeśli nie zamierzasz kupić Apple Watch 7 i nie spieszy ci się zbytnio z zakupem, zaleca się poczekać na zaktualizowanego SE.

Czy warto kupić Apple Watch 3?

Jest wielce prawdopodobne, że Apple Watch Series 3 opuści nas jesienią, więc nie zaleca się go kupować. Oczywiste jest, że każdy, kto kupuje Apple Watch 3, wcześniej nie używał smartwatcha. Tak więc, przyjaciele, nie psujcie sobie wrażenia z produktu premium, zaopatrzcie się od razu w dobre urządzenie, które posłuży wam przez lata.