Apple ujawniło nowe funkcje, nadchodzącego iPhone’a 14 pro max. Telefon będzie miał unowocześniony aparat z większym czujnikiem obrazu, lepszą wydajność w słabym świetle i wsparcie dla nagrywania wideo 4K przy 60 klatkach na sekundę. Będzie też miał szybszy procesor z dodatkowym wsparciem dla operacji opartych na sztucznej inteligencji (jak robienie zdjęć) i łączność 5G.

Coroczna aktualizacja podzespołów – o ile ulepszono następcę trzynastki, czyli iPhone 14 Pro Max?

iphone 14 pro max

iPhone 14 Pro Max to największy i najpotężniejszy telefon firmy w roku 2022, wyposażony w ogromny wyświetlacz o przekątnej 6,1 cala, najlepszy w swojej klasie aparat fotograficzny i wystarczającą moc, by zadowolić nawet najcięższych użytkowników. Urządzenie posiada procesor A16 Bionic pracujące w towarzystwie 6 GB pamięci RAM. Nie zwiększono ilości pamięci operacyjnej, ale za to procesor i jego specyfikacja potrafią zaimponować w testach wydajności.

Jasne kolory i głębokie czernie z HDR

Nowy panel OLED Super Retina XDR z Ceramic Shield zachwyca jasnymi kolorami o maks. jasności 1600 nitów i głęboką czernią, dzięki czemu filmy i gry wyglądają lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. A dzięki układowi A16 Bionic firmy Apple – który zasila także iPhone 14 Pro – praca urządzenia jest płynna, niezależnie od tego, co robisz.

Czas pracy na baterii jest taki, jakbyśmy chcieli w tak dużym urządzeniu, zwłaszcza w porównaniu z konkurencyjnymi telefonami z Androidem. Na jednym ładowaniu można wykonywać podstawowe czynności, jak dzwonienie do 95 godzin. W przypadku operacji, jak oglądanie filmów czy korzystania z internetu, czas może ulec skróceniu do 29 godzin. Podstawowy model ma 128 GB pamięci masowej, co sprawia, że jest to telefon dla tych, którzy nie mają nic przeciwko wydawaniu dużych pieniędzy na swoje urządzenia mobilne.

iPhone 14 Pro Max – telefon, który nie ma konkurencji pod względem technicznym

Iphone 14 Pro Max został przedstawiony jako bezkonkurencyjny pod względem technicznym. Aparat i kamera są jedną z najlepszych cech, ponieważ pracuje dla nas aż 8 obiektywów, co składa się na 3 aparaty z tyłu i jeden aparat do selfie.

Projekt telefonu odbiega nieco od domyślnego iPhone 14, z kilkoma subtelnymi zmianami, które są widoczne głównie na froncie urządzenia – jest tam wycięte miejsce obok aparatu określane jako tabletka, gdzie widać, jakie obecnie aplikacje są uruchomione.

W tym wydaniu Apple ponownie dodało obsługę 5G. Ogólnie rzecz biorąc, większość ekspertów jest bardzo podekscytowana tym, co ma do zaoferowania Iphone 14 Pro Max i uważa, że jest to jedna z najlepszych premier Apple.

Jeśli chodzi o łączność, w tym modelu zdecydowano się na zastosowanie najnowszego standardu Wi-Fi 6, Bluetooth 5.3 i czipu, który orientuje urządzenie w przestrzeni. Użytkownicy mogą korzystać z Face ID, a także nowego systemu iOS 16. Ulepszono i dodano nowe funkcje aparatu wspierane przez sztuczną inteligencję. 16-rdzeniowy system Neural Engine zapewnia optymalizację zadań i najwyższą dotychczas znaną wydajność w urządzeniach Apple.