Nie ma wątpliwości, że sprzęt marki Apple w ostatnich latach stał się bardzo popularny w naszym kraju. Widać to niemal na każdym kroku. Wiele osób trzyma w dłoni różne modele iPhone, a na biurkach coraz częściej stoją MacBooki czy iMac. Polacy pokochali tę markę przede wszystkim za jej niezawodność oraz intuicyjną obsługę. Wśród największych jej zalet trzeba także wymienić znakomity serwis oraz to, że ze sprzętu można korzystać przez bardzo wiele lat. 

Apple to sprzęt na lata. 

Każdy zna co najmniej kilka osób, które nadal korzystają z urządzeń „z nadgryzionym jabłkiem”, które swoją premierę miały kilka lat temu. To właśnie jeden z największych atutów sprzętu Apple. Mimo upływu lat wciąż można z nich z powodzeniem korzystać. Tajemnicą tego sukcesu jest świetny system operacyjny iOS oraz wykonanie z materiałów, gwarantujących długowieczność. Trzeba jednak mieć na uwadze, że w przypadku starszego sprzętu będzie konieczna co jakiś czas wizyta w punktach naprawa, serwis Apple oferuje szereg usług, które pomagają utrzymać urządzenia w doskonałym stanie. Mowa tutaj np. o wymianie baterii w iPhone lub MacBook-ach. To niezbędne, aby móc w pełni korzystać z możliwości, które urządzenia oferują. Baterie należy wymieniać co 2-3 lata w zależności od intensywności eksploatacji sprzętu. Warto również oddać swój sprzęt w celu dokładnego wyczyszczenia. Urządzenia są uważnie rozbierana, a następnie wszystkie podzespoły są czyszczone. Po przeprowadzeniu operacji szybkość działania komputera lub innego sprzętu Apple wyraźnie wzrośnie. 

Naprawa z pomocą kuriera. 

Wszystkie osoby mieszkające w mniejszych miejscowościach w których serwis Apple jeszcze nie powstał mogą skorzystać z pomocy jednej z firm kurierskich i wysłać swój sprzęt na adres punktu napraw. Przed wysyłką należy skontaktować się telefonicznie lub mailowo z pracownikiem serwisu i uzgodnić szczegóły dotyczące wysyłki oraz naprawy. Bez konieczności osobistego stawiennictwa można także uzyskać wstępne informacje dotyczące wyceny czy orientacyjnego czasu naprawy. Serwisanci przystępują do naprawy po otrzymaniu urządzenia i dokładają wszelkich starań, aby skrócić czas usunięcia usterki do niezbędnego minimum zachowując jednocześnie wysoki standard pracy. Po wykonanej usłudze sprzęt jest odsyłany do właściciela. 

Uszkodzenia mechaniczne także da się usunąć. 

Jedną z najczęstszych przyczyn pozostawienia komputera, tabletu lub telefonu w serwisie jest pojawienie się usterki spowodowanej upadkiem telefonu, lub uderzeniem w twardą powierzchnię. Serwis Apple przyjmuje bardzo dużo sprzętu z uszkodzonymi wyświetlaczami, portami ładownia czy wgniecioną obudową. W takim przypadku naprawa polega na zastąpieniu wadliwego podzespołu nowym. Cena za wykonaną usługę wraz z częściami zależna jest przede wszystkim od posiadanego modelu urządzenia Apple. Właściciele nowszych wersji muszą się liczyć na ogół z większymi wydatkami. Naprawa dla doświadczonych serwisantów nie jest skomplikowana i wiele usterek można usunąć w ciągu jednego dnia.