Z pewnością znasz problem plątania się słuchawek lub odłączenia się ich z portu podczas słuchania muzyki, jest to bez wątpienia bardzo uciążliwe. Problem ten likwidują słuchawki TWS, czyli słuchawki bezprzewodowe, które nie posiadają w swojej strukturze żadnego kabla.

Wygląd i sposób działania

Najczęściej spotykane modele słuchawek TWS (https://www.emanta.pl/sluchawki-tws) mają standardowy kształt słuchawek dokanałowych, co minimalizuje ryzyko ich wypadnięcia z ucha podczas na przykład uprawiania sportu lub chociażby snu. Słuchawki łączą się z dowolnym urządzeniem przy pomocy Bluetooth więc możesz mieć pewność, że łączność będzie nieprzerwana, dopóki urządzenie jest w odpowiedniej odległości ze słuchawkami. Czas działania najtańszych słuchawek wynosi 4 – 6 godzin, w droższych modelach można liczyć na lepszy akumulator. Po rozładowaniu słuchawki umieszcza się w specjalnym etui ładującym.

Wady i zalety

Główną zaletą słuchawek TWS jest komfort ich użytkowania i swoboda ruchów, która jest nieporównywalnie lepsza niż w słuchawkach przewodowych. Dzięki łączności przy pomocy Bluetooth nie trzeba mieć urządzenia, z którym połączone są słuchawki, przy sobie, ale musi być w odległości umożliwiającej swobodne połączenie.

Wadą tego produktu na pewno jest fakt iż może się rozładować, jednak to i tak dopiero po kilku godzinach stałego użytkowania, który zazwyczaj wystarcza do zaspokojenia potrzeb. Warto również wspomnieć o tym, że ze względu na brak kabla, słuchawki te łatwiej zgubić.